BİZ KİMİZ

İstanbul’un karmasasından bir adım ötede , yesilin icinde, trafikten uzak huzurlu ve sıcak bir ortamda sadece sizinle RESPİLATES te bulustuk

Stüdyomuzda yapacagınız Reformer veya Mat dersleriyle sizleri saglıgınıza kavusturmak , güzel bir görünüme ulastırmak icin varız.Pilatesi sizin yasam sekliniz haline getirecegiz.

Herzamankinden daha mutlu, saglıklı, güclü ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız.

TANITIM VİDEOSU (VİMEO)

TANITIM VİDEOSU (YOUTUBE)

BİZİMLE PİLATESE NE DERSİNİZ?

Bizimle iletişime geçin
1.adım
Sizleri stüdyomuza davet edelim.
2.adım
İhtiyacınız olan programı belirleyelim ve bir ders yapalım
3.Adım
Günlük yaşantınızı aksatmayacak ders programınızı beraber yaparak sizleri ugurlayalım
4.adım
Bizimle her zamankinden daha mutlu, saglıklı, güclü ve güzel bir görünüme sahip olacaksınız..
5.adım

HİZMETLERİMİZ

Mat Egzersizleri >Mat,çember,pilates topu,direnç bantı gibi ekipmanlarla pilates egzersizinizi güçlendirin.

JOSEPH PILATES

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Hubertus Pilates, 1880′de Almanya’da dünyaya geldi. Astım ve romatizmayla ve zayıf solunum sıstemiyle boğuşan Pilates genç yaşta jimnastikle boks eskirim güreşle ilgilendı bunların yanında yoga ve zen meditasyonunu keşfetti.. Birinci Dünya Savaşı döneminde tutsak olarak Lancaster bölgesinde kampa alındı.

Kampta hastabakıcılık yapan ve burada kendi tekniğini geliştiren Pilates, burada askerlere tekniğini öğretti. İngiltere’de 1918′de pekçok kişinin ölümüne neden olan grip salgınından Pilates’in kampındakiler etkilenmeyince uyguladığı teknik ön plana çıktı. Savaştan sonra Almanya’da metodunu geliştirmeye devam eden ve şehir polislerine öğreten Pilates, 1926′da ABD’ye göç etti ve stüdyosunu açtı. Graham, Balanchine gibi ünlü dansçıların da öğrencileri arasında yer aldığı Pilates’in yöntemi giderek yaygınlaştı.

Joseph Pilates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

21. yüzyılda daha da gözde olan pilates, dünyada ve ülkemizde de benimsendi. Güçlü bir vücut yaratmayı hedefleyen pilates, 30-40 temel hareketle tüm vücut için kondisyon sağlıyor. Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı: “Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.